VI Konkurs Włoskiej Sztuki Kulinarnej „Arte Culinaria Italiana”
sala balowa Hotelu Marriott w Warszawie 12 marca 2006 r.

Organizatorem konkursu był Giancarlo Russo – prezes FIC natomiast współorganizatorami byli Federazione Italiana Cuochi , Włoski Instytut Handlu Zagranicznego (Istituto Nazionale per il Commercio Estero) oraz Hotel Marriott przy wsparciu i pomocy merytorycznej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Sponsorem głównym była firma Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o. Celem głównym konkursu jest pokazanie kreatywności i zawodowego profesjonalizmu w znajomości kuchni włoskiej. 12.03.2006 to dzień, w którym 25 ekip startujących w tym konkursie rozpoczęło swoje kulinarne zmagania. Liczba uczestników dawała nam możliwości zobaczenia ogromnej ilości potraw utrzymanych w klimatach kuchni włoskiej. Kiedy zakończyły się zmagania konkursowe odbyła się konferencja prasowa, na której Kurt Scheller i Giancarlo Russo podziękowali sponsorom za pomoc przy zorganizowaniu konkursu. Podziękowania były skierowane również do przybyłych gości za przybycie. Głos zabrał EMILIO BIXIO – Właściciel Istituto Enologico Italiano jak też, FRANCESCO ALFONSI- Dyrektor ICE – Włoski Instytut Handlu Zagranicznego. Ich wystąpienia nawiązywały do możliwości rozwoju współpracy Polsko-Włoskiej tak na niwie kulinarnej jak i gospodarczej.

W trakcie uroczystej gali, która prowadził niezawodny Zygmunt Chajzer rozdano podziękowania dla wszystkich sponsorów i dyplomy dla wszystkich członków jury. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki od sponsorów. Nagrodzeni zostali:

I miejsce zajęli: DRUŻYNA MIESIĘCZNIKA HOTEL POLSKA – WARSZAWA
II miejsce zajęli: THE CINNAMON – WARSZAWA
III miejsce należało do ekipy przybyłej z Londynu ROCKET PUB E RISTORANTE

Wręczono również nagrody ekipie, która najtrafniej dopasowała wino do potrawy. Ta nagroda przypadała JACEKOWI, CZERNY i VALERIO BERNARDINI z RESTAURACJI MASKA w WARSZAWIE.

Specjalna nagrodę jury smakoszy otrzymała ekipa z RESTAURACJI ATRIUM, która znajduje się w Lublinie. W składzie: PAWEŁ MAZUR i RENATA STEC